خداوند در جزئیات است " God is in the details "

شیراز
میدان آزادی
09170063004
سوالی دارید؟

معماری و دکوراسیون داخلی

صفحه نخست / خدمات / معماری و دکوراسیون داخلی
توضیحات

معماری و دکوراسیون داخلی

معماری و دکوراسیون داخلی آپارتمان و ویلایی


معماری داخلی

دکوراسیون داخلی

معماری و دکوراسیون داخلیکاربر گرامی!

لطفا جهت مشاوره با شماره 09170063004 تماس بگیرید

طراحی و چیدمان مناسب دکوراسیون داخلی یکی از عوامل مهم در کسب آرامش افراد است. در هر محیطی که باشید، با استفاده از این مقاله می توانید با بهترین راه و روش ها و سبک های دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

 

یکی از بزرگ ترین مشکلات مسائل خانه داری، افزایش قیمت اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی است.

اما لازم به ذکر است که دیگر جای نگرانی نیست. تیم معماری و دکوراسیون داخلی    شیراز ملک      با ارائه برترین طراحی دکوراسیون و دریافت کمترین هزینه، شما را از این نگرانی ها دور می کند.

 

pic

 

هر چهار دیواری می تواند به عنوان یک آشپزخانه، پذیرایی، دفتر کار، آشپزخانه، فروشگاه و مغازه ها یا هر فعالیت مشخص قرار گیرد نیاز به یک تیم دکوراسیون داشته باشد. متخصص دکوراسیون داخلی با عوامل محیطی که در وجود دارد:

شمع گرفته تا نور طبیعی و چیدمان مبلمان بهترین تصتصمیم را برای شما می گیرد.

تیم معماری و دکوراسیون داخلی شیراز ملک اینجاست تا شما را با بهترین ایده های دکوراسیون های مدرن آشنا سازد و آموززش دهد.

 

 • طراحی دکوراسیون از  طراحی تا اجرا

دکوراسیون به طور کلی به معنی چیدمان، مرتب و آراسته کردن است. منظور از دکوراسیون داخلی، نوع چیدمان وسایل و انتخاب بهترین و باکیفیت ترین وسایل در بخش های مختلف در خانه می باشد.(حمام، دستشویی، آشپزخانه، اتاق، پذیرایی و…)

با توجه به مدرنیته شدن، طراحی دکوراسیون علاوه بر ساختمان و خانه های مسکونی برای زیباسازی هتل، بیمارستان، مغازه، فروشگاه و دفتر های کاری نیز از طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

بسیاری از افراد بر این باورند که دکوراسیون داخلی کار ساده ای است، اما این فکر بسیار اشتباه است. دکوراسیون داخلی نکته های مهمی دارد که باید آن ها را به خوبی رعایت کرد تا بتوان بهترین و کاربردی ترین استفاده ازفضا ها را داشت. با اهمیت دادن به این نکات و ایجاد هماهنگی بین رنگ، اجزاء و وسایل می توان منزل یا هر محل دیگری را به فضایی گرم و دلپذیر تبدیل کرد.

همیشه انتقال مکان و جابجایی از خانه ای به خانه ی دیگر کار لذت بخش و هیجان انگیزی برای صاحب خانه می باشد اما با مدرنیته شدن می توان با طراحی دکوراسیون داخلی، آن فضا را به فضایی گرم و با نشاط و با سلیقه تبدیل کرد. شما می توانید با طراحی دکوراسیون داخلی در آن فضا احساس شادی و راحتی داشته باشید.

 

 • طراحی دکوراسیون داخلی منزل به چه معناست ...؟

دکوراسیون داخلی منزل به معنای چیدمان مناسب و استفاده حداکثری از فضای خانه به منظور زیبا سازی چیدمان است. امروزه به سبب کوچک بودن اکثر خانه ها دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی پیدا کرده است. زیرا از فضایی کوچیک باید حدکثر بهره بری انجام شود.

خیلی ها به اشتباه فکر می کنند طرح دکوراسیون داخلی کاری ساده و پیش پا افتاده است که نیازی به دانش ندارد. ولی لازم است بدانید که دکوراسیون داخلی،  نکات و ریزه کاری هایی دارد که با اطلاع از آن ها می توانید فضایی گرم و دل انگیز را با استفاده مناسب از تمام فضا ها ایجاد نمایید.

 

 • دلیل دکوراسیون داخلی در محیط های مختلف

 • امروزه دکوراسیون داخلی نوعی علم، حرفه و تخصص محسوب می شود و مطابق با طراحی هر فضا یک ایده و هدفی را دارد ؛
 1. فروشگاه ها: جلب توجه و جذب بالای مشتری.

 2. اداره و دفاتر کاری: ایجاد فضایی امن و سرشار از آرامش.

 3. آپارتمان های مسکونی: ایجاد محیطی دلنشین، زیبا،  گرم و صمیمی تر.

 4. بیمارستان: ایجاد محیطی امن و ایجاد آرامش برای کادر درمانی و بیماران.

      - در برخی اوقات شما می توانید با در نظر گرفتن تمام نکات های اولیه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، خودتان به طور کاملا حرفه ای این کاررا به عهده بگیرید و نیازی به طراح دکوراسیون داخلی دیگر نداشته باشید .

 

 

آنالیز دقیقی از میانگین هزینه های دکوراسیون داخلی ساختمان ویلایی و آپارتمان در شهر شیراز با سطح و کیفیت اجرای معماری  متشکل از چهار گروه و بازه قیمتی مربوط ( با تقریب بسیار دقیق ) .

 

 • حداقل " به نسبت یک متر مربع "

 •   2.100.000   الی    2.700.000         ( قیمت به تومان )
 • حق الزحمه طراحی : 8 الی 10 درصد مبلغ پیش بینی هزینه

 • حق الزحمه طراحی و اجرا : 18 الی 20 درصد مبلغ کل هزینه

نکته : به دلیل امکان استفاده متریال های خاص در ساختمان ویلایی احتمال اضافه شدن هزینه ها تا حدود 14 الی 30 درصد در کلیه گروه  ها قابل پیش بینی می باشد .

 

 

 • متوسط " به نسبت یک متر مربع "

 •   2.800.000   الی    3.400.000         ( قیمت به تومان )
 • حق الزحمه طراحی : 10 الی 12 درصد مبلغ پیش بینی هزینه

 • حق الزحمه طراحی و اجرا : 18 الی 20 درصد مبلغ کل هزینه

نکته : به دلیل امکان استفاده متریال های خاص در ساختمان ویلایی احتمال اضافه شدن هزینه ها تا حدود 14 الی 30 درصد در کلیه گروه  ها قابل پیش بینی می باشد .

 

 

 • خــــوب " به نسبت یک متر مربع "

 •   3.500.000   الی    4.000.000         ( قیمت به تومان )
 • حق الزحمه طراحی : 12 الی 14 درصد مبلغ پیش بینی هزینه

 • حق الزحمه طراحی و اجرا : 20 الی 24 درصد مبلغ کل هزینه

نکته : به دلیل امکان استفاده متریال های خاص در ساختمان ویلایی احتمال اضافه شدن هزینه ها تا حدود 14 الی 30 درصد در کلیه گروه  ها قابل پیش بینی می باشد .

 

 

 • عــــــالـــی " به نسبت یک متر مربع "

 •   4.100.000   الی    5.800.000         ( قیمت به تومان )

 • حق الزحمه طراحی : 12 الی 14 درصد مبلغ پیش بینی هزینه

 • حق الزحمه طراحی و اجرا : 22 الی 24 درصد مبلغ کل هزینه

نکته : به دلیل امکان استفاده متریال های خاص در ساختمان ویلایی احتمال اضافه شدن هزینه ها تا حدود 14 الی 30 درصد در کلیه گروه  ها قابل پیش بینی می باشد .

 

 

 • نکات مهم در دکوراسیون داخلی

در خانه خود نقطه متمرکز ایجاد کنید

نقطه مترکز به قسمتی از خانه گفته می شود که با ورود به منزل توجه اولیه را به خود جلب می کند. می تواند یک دیوار باشد یا میز یا مبلمان، اهمیتی در انتخاب وسایل نقطه متمرکز وجود ندارد بیشتر چیدمان صحیح و همخوانی و زیبایی آن ها حائز اهمیت است.

 

100 درصد مد را دنبال نکنید

اگر شما یکی از دنبال کنندگان سفت و سخت مد می باشید پیشنهاد می کنیم با مد شدن هر اسباب و وسیله ای قصد اضافه کردن آن را به منزل خود را نداشته باشید زیرا در اکثر مواقع به جز شلوغ  و بی نظم کردن منزلتان سودی برای شما نخواهد داشت.بهتر است بیشتر بر همخوانی وسایل و هارمونی رنگ ها توجه داشته باشید.

 

ایجاد تضاد بین لوازم چوبی و فلزی

اگر خانه شما سرد و بی روح به نظر می آید، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. حتی در دکور های که به سبک مدرن طراحی شده هم می توانید از گل و گیاهان استفاده کنید؛ نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید.

یک گلدان گل در آشپزخانه ای مدرن بسیار می درخشد. برای خانه های سنتی هم که چوب در دکوراسیون آنها به میزان زیاد به کار رفته، استفاده از گل و گیاه فضا را شاداب تر خواهد کرد. 

 

از گل و گیاه غافل نشوید

زیبایی و روح منزل وابسته به نوع گل و گیاهی است که استفاده می شود. لازم است بدانید که هر سبک از دکوراسیون گل و گیاه متفاوتی را می طلبد.

 

روی یک دیوار تمرکز کنید

یکی از دیوارهای منزل خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید.

این روش باعث می شود که علاوه بر زیبایی فضا، چشم ها به سمت بالا حرکت کنند و فضا بزرگ تر به چشم آید.

 

رنگ، اصلی ترین بخش دکوراسیون داخلی

درصد زیادی از رنگ منزل را رنگ دیوار ها تشکیل می دهند. پس انتخاب رنگ مناسب یا کاغذ دیواری های مناسب بر جلوه ی فضای داخلی بسیار تاثیر گذار است. لازم است بدانید که در فضاهای کوچک رنگ های روشن انتخاب های مناسب تری هستند.

 

پارتیشن بندی و جذابیت بیشتر فضا

این گزینه برای خانه هایی کارب رد دارد که فضای بزرگی دارد و قصد پر کردن فضا های خالی و استفاده بهینه از آن ها وجود دارد. پارتیشن بندی این امکان را فراهم می کند که با جدا سازی بخش های مختلف خانه ، از چند سبک دکوراسیون در کنار هم بهره برد.

استفاده از پارتیشن

پارتیشن ها از دیگر عوامل برای داشتن دکوراسیونی زیبا و گزینه بسیار مناسبی برای جداسازی بخش های مختلف خانه های نقلی و منازلی که امکان تغییر معماری و جابه جایی دیوارها وجود ندارد، پارتیشن ها و دیوارهای متحرک گزینه ای مناسب و کم هزینه به حساب می آیند.

به علاوه گاهی نیاز است قسمتی از دکوراسیون داخلی خانه از نظر دیگران مخفی بماند یا مثلا می خواهید نقصی از خانه را پنهان کنید. در صورتی که خیلی از افراد از پارتیشن های جدا کننده به عنوان یک المان تزیینی استفاده می کنند.

 

ایجاد تعادل میان لوازم قدیمی و جدید

یکی از راه کار های زیباسازی در دکوراسیون داخلی برقرای تعادل میان لوازم قدیمی و لوازم جدید است. برای مثال یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، استفاده لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون ها ترکیب کنید.

 

مبلمان را دست کم نگیرید

رنگ مبلمان 30 در صد از رنگ اصلی منزل است و همخوانی آن با اکسسوری ها و دیوار بسیار حائز اهمیت است.

 

برقراری تعادل در دکوراسیون داخلی

ایجاد تعادل نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارد. از زیاده روی در هر چیزی که به آن علاقه دارید به شدت خودداری کنید. به عنوان مثال اگر عاشق و چنگال با طرح راه راه دارید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان مانند میز غذاخوری به کار بگیرید.

 

نور، مهم ترین گزینه است

نور مهم ترین و اصلی ترین گزینه در دکوراسیون داخلی می باشد و میزان نورپردازی هر بخش از خانه با سایر بخش ها متفاوت می باشد ولی زیبایی دکوراسیون هنگامی جلوه گر خواهد شد که نورپردازی به صورت مناسب و به اندازه باشد.

نور و روشنایی به عنوان قلب خانه یا فضاهای دیگر به حساب می آید پس باید در انتخاب آن دقت کرد.

می توان از نور طبیعی یا انواع لوسترها استفاده نمود. انتخاب رنگ نورها هم بسیار مهم است و باید با رنگبندی فضا تطابق داشته باشد.

 

 • سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منزل

سبک های دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که به منظور استفاده بهینه از فضا و ایجاد محیط مورد نظر و دلخواه خود لازم است که با سبک ها آشنایی داشته باشید.

 • سبک مدرن

از ویژگی های مهم سبک مدرن صیقلی بودن وسایل، رنگ های ساده و بدون پترن و استفاده از خطوط منظم و صاف می باشد. در این سبک باید خلوت بودن فضا حفظ شود. توصیه می شود از شیشه و استیل بیشتر استفاده شود و عموم رنگ وسایل را سفید و نقره ای تشکیل دهد.

دکوراسیون داخلی مدرن متناسب برای خانه هایی با متراژ پایین و کوچک است. این طراحی دکوراسیون داخلی باعث بزرگ تر نشان دادن آن فضا می شود و در صورت دل خواه می توانید برای فضاهایی با متراژ بالا از این دکوراسیون استفاده کنید.

در این نوع طراحی مدرن، از تزئینات، بافت فراوان و رنگ های مختلف و شلوغ استفاده نمی شود و در عین سادگی، باعث جذاب و شیک شدن فضا می شود.

 • سبک مینیمال

این سبک به سبک مدرن شباهت بالایی دارد. از استفاده زیاد از وسایل خودداری می شود. رنگ سازمانی ان سفید بوده و سایر رنگ های کاربردی عموما خنثی می باشند. به عبارتی خلوت بودن و ارامش فضا باید حفظ شود.

 • سبک امروزی

این سبک به سبک مدرن شباهت بالایی دارد ولی در ریزه کاری ها متفاوت است زیرا به شدت از مد پیروی می کند نسبت به سبک مدرن انعطاف بیشتری داشته و از تفاوت عمده آن می توان به کاربرد خطوط خمیده اشاره کرد.

 • سبک روستیک

سبک روستیک یا روستایی مناسب افرادی است که ساده پسند هستند زیرا این سبک بسیار ساده و بی آلایش بوده و اکثر وسایل آن از جنس سنگ و چوب هستند. همچنین برای نشان دادن اصالت و قدمت بیشتر از اسباب رنگ و رو رفته نیز می توان استفاده کرد.

 • سبک شیکر

سبک شیکر مخاطبان زیادی دارد زیرا ساده و شیک می باشد. بیشتر رنگ هایی که در آن به کار می رود خنثی هستند مانند طوسیف خاکستری و بژ. از ویژگی منحصر به فرد آن نیز می توان به استفاده از وسایل چوبی تیره اشاره کرد.

 • سبک کلاسیک

سبک دکوراسیون کلاسیک بر اساس نظم و تقارن در چیدمان وسایل است. همچنین بیشتر رنگ های مورد استفاده شامل کرمف قهوه ای و زرشکی بوده و ترکیب این رنگ ها با وسایل چوبی و آباژور های سرامیکی جذابیت منزل را بیشتر خواهد کرد.

 • سبک ایرانی

به سبب وجود وسایل هایی خاص در منازل ایرانی ها سبکی به نام دکوراسیون ایرانی ایجاد شد که استفاده از سماور های قدیمی، پشتی و ستون ها و ایوان های بلند ، فرش های دست بافت و پرده ها رنگی این نوع از دکوراسیون داخلی را تکمیل می کند.

 • سبک فرانسوی

این سبک از زمان سفر پادشاهان قاجار به اروپا در ایران رواج پیدا کرد که ویژگی های مختص به خود را دارد. مانند استفاده از رنگ های جیغ در کنار رنگ های خنثی، تابلو ها زرق و برق دار، عتیقه جات و مبلمان خراطی شده.

 • سبک ساحلی

این سبک از شهر های ساحلی گرفته شده است و طرفداران زیادی نیز داردو عموم رنگ های مورد استفاده آن، سبز، آبی و سفید بوده. همچنین اکسسوری های مخصوص به خود مانند ظروف چوبی، کفپوش های حصیری و… دارانی باشد. گلدان و استفاده از گیاهان نیز در این سبک مورد توجه می باشد.

 • سبک آرت دکو

این نوع سبک، تجملی بوده و تمام وسایل به کار برده شده در دکوراسیون هنری بوده و ترجیحاً اصل و گران قیمت هستند.

سبک آرت دکو به عنوان یکی از سبک های پرکار و پر تجمل در دکوراسیون داخلی شناخته شده است.

(تابلوهای هنری اصل و گران قیمت_ طرح های شلوغ_ پراز تزئینات)

 • سبک انتقالی یا ترانزیشنال

این نوع سبک در دکوراسیون داخلی، از تک سبک بودن خارج می شود و یک سبک تلفیقی محسوب می شود. به طورمثال ممکن است در کنار مبل یا صندلی های سنتی، عناصر و اکسسوری های مدرن به کارگرفته شود. می توان گفت سبک ترانزیشنال یا انتقالی، تلفیق سبک مدرن و سنتی می باشد.

 • رنگ ساده و مینیمال دیوار در کنار قاب و تابلوهای شلوغ و پرکار
 • صندلی های ساده در کنار فرش هایی با طرح شلوغ و پررنگ
 • سبک صنعتی

در کشورهای پیشرفته پس از انقلاب صنعتی، این سبک بوجود آمد. این سبک دکوراسیون داخلی همراه با رنگ های گرم جلوه ی ویژه ای به فضا می دهد. اکسسوری های ساده، چوب، شیشه و فلز در این سبک بکار برده می شود.

 

 • دکوراسیون داخلی از نظر روان شناسی

دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین حرفه ها است که تاثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی افراد می گذارد و موجب میشود که افراد واکنش های متفاوتی نسبت به دکوراسیون ها مختلف از خود نشان می دهند، که یکی از مزایای آن بهبود بخشیدن عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است. بر اساس تحقیقات، دکوراسیون منزل شما می‌تواند شما را مریض کند. به‌عنوان مثال اتاق بیش‌ازحد تاریک، باعث ایجاد حس افسردگی و اندوه می‌شود و اتاق بیش‌ازحد روشن، باعث ایجاد استرس در شما می‌شود و اتاقی که خیلی شلوغ باشد، باعث اضطراب شما میشود.

در نتیجه طرح های دکوراسیون و مبلمان باید به گونه ای باشندکه منطبق با خواسته و تمایلات درونی انسان باشد.

 

 • ایده های طراحی دکوراسیون با کمترین هزینه!

 1. بیش از حد پیروی کردن از مد در دکوراسیون نتیجه خوبی نخواهد داشت.
 2. چراغ های موضعی بهترین نور پردازی را برای پس زمینه اتاق ها فراهم می کند.
 3. اگر از امتحان رنگ های دیگر میترسید،  رنگ هایی همچون آبی کمرنگ و خاکستری برای دیوار ها پیشنهاد مناسبی می باشند.
 4. به جای تمرکز روی تمام دیوارها بهتر است روی دیواری که بیشتر به چشم می آید کاغذ دیواری کنید برای مثال دیوار پشت تلویزیون.
 5. سعی کنید تا دکوراسیون و چیدمان همه اتاق هایتان شبیه به هم نباشد، مثلا بهتر است برای هر اتاق یک رنگ و یک تم جداگانه انتخاب کنید.
 6. جلوی گنجه ها و کمد ها را با منابع پایین تاب کم ولتاژ مخفی روشن کنید. این تکنیک یک منبع نور مفید را به محیط اضافه کرده، و در عین حال بر نور عمومی نیز می افزاید.
 7. در صورتی که دکوراسیون منزل تان سرد و بی روح است ساده ترین راه برای تغییر این دکور به کار گیری از عناصری مانند چوب و گل و گیاه می باشد. به این طریق تعادل وزیبایی دلخواه در منزلتان ایجاد میشود.
 8. یک چراغ مطالعه ی کنارتختی نیز می تواند نور کافی برای مطالعه را فراهم کند، اما یک منبع نور فیبراپتیک یا ال.ای.دی. منبع نور متمرکزی را فراهم می آورد؛ یعنی نور لازم برای روشن ساختن صفحات کتاب را به خوبی مهیا می کند.

 

تیم ماهر و با تجربه    شیراز ملک     با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و معماری، افتخار همکاری با بسیاری از پروژه های بزرگ دکوراسیون را داشته و این اطمینان را به شما می دهد که با اعتماد کامل طراحی و دکوراسیون داخلی خود را به آن ها سپرده و محل مورد نظر را کاملا مطابق با آن چیزی که در ذهن دارید تحویل بگیرید

09170063004